חלבון CFTR רגיל

חלבוני CFTR מסייעים בשמירת מאזן הנוזלים

הגן CFTR* מורה לגוף לייצר תעלות ממברנליות מסוג CFTR. גן זה מספק את ההוראות הנקלטות בחלקים אחרים של התא בו החלבון CFTR מורכב. גן CFTR רגיל מביא ליצירת חלבוני CFTR נורמליים.

לאחר שחלבוני ה-CFTR נוצרים, הם נשלחים אל קרום התא. כאן, הם מתנהגים כתעלות עם שער, אשר נפתח ונסגר כדי לאפשר למים ולחלקיקים כגון יוני כלוריד לעבור אל פנים התא או החוצה.1    מנגנון זה עוזר לגוף לשמור על איזון בריא של  מלחים  ומים.

מאזן זה של מים ומלחים הכרחי על מנת לשמר את מרקמו הדליל והמיימי של הריר שמגן על דרכי הנשימה והושט שלנו . דבר זה מבטיח שאיברים כגון הריאות, הלבלב, הכבד והמעיים יכולו לתפקד כרגיל.2

חלבוני CFTR בתא רגיל

*CFTR = וסת מוליכות טרנסממברנלית הגורם ל-CF

 

References

1. Wang W, Linsdell P. Conformational change opening the CFTR chloride channel pore coupled to ATP-dependent gating. Biochimica et Biophysica Acta (BBA) - Biomembranes. 2012;1818(3):851-860.

2. MacDonald K, McKenzie K, Zeitlin P. Cystic Fibrosis Transmembrane Regulator Protein Mutations. Pediatric Drugs. 2007;9(1):1-10.

 
סגור

Close

To access the Healthcare Professionals' section you must verify your professional status using OneKey Web Authentication.

Press continue to use your existing OneKey account or register for a new OneKey user account.

Link to website terms and conditions